Ranking kont studenckich - czerwiec 2015 (najlepsze konto dla studenta)

Poniższy ranking skierowany jest do osób studiujących i tych, którzy ukończyli 18 lat (do 26 roku życia). Z bogatej oferty banków wyselekcjonowano najtańsze konta dla młodzieży pełnoletniej oraz studentów.

Jakie konto studenckie można zatem uznać za najlepsze? W większości przypadków będzie to takie konto, za które bank nie pobiera opłat, które oferuje darmowe wypłaty z bankomatów oraz zniżki i rabaty przy płatnościach kartą (która także powinna być darmowa).

Przy wyborze konta studenckiego, musisz zdecydować, jakie koszty są dla Ciebie bardzo istotne. W rankingu szczegółowo porównano najistotniejsze cechy kont studenckich takie jak: opłaty i prowizje, swobodny dostęp do pieniędzy w kraju i za granicą, dodatkowe korzyści z posiadania konta oraz jakość systemu bankowości internetowej.

Zapoznaj się z rankingiem kont studenckich, sprawdź który bank spelnia Twoje oczekiwania.

Ranking najlepszych kont dla studenta
Bank Opłata za prowadzenie konta [zł/m-c] Opłata za wydanie karty Opłata za użytkowanie karty [zł/m-c] Przelewy przez internet Wypłaty z bankomatów Darmowa wpłata gotówki Dodatkowe promocje i bonusy Warunki konta po 26 roku życia  
mBank konto studenckie
eKonto dla młodych
0 zł 0 zł 0 zł (4 zł)»1 0 zł 0 zł (w Polsce) we wpłatomatach mBanku i Euronetu mOkazje - rabaty w największych sieciach

zniżki do 55% w ponad 3000 sklepów przy płatnoœci kartą

rabaty do 25% w szkołach językowych w całej Polsce

mSaver
konto zmienia się w eKonto z darmowymi bankomatami »2 Sprawdź konto
ing bank konto studenckie
Konto Direct
0 zł 0 zł 0 zł (7 zł)»3 0 zł 0 zł (w Polsce) we wpłatomatach ING Banku Śląskiego 100 zł premii za otwarcie konta

Moja karta ING, czyli darmowa karta płatnicza z dowolnie wybranym przez Ciebie zdjęciem

program rabatowy bankujesz-zyskujesz

Finansometr - darmowe narzędzie do zarządzania finansami

2,5% na koncie oszczędnościowym
warunki korzystania z konta nie zmieniają się Sprawdź konto
TM Usługi Bankowe
T-Mobilne konto
0 zł 0 zł 0 zł (6 zł)»4 0 zł 0 zł (w Polsce i na świecie) w placówkach T-Mobile UB; we wpłatomatach Euronetu: 3 wpłaty 0 zł/m-c, kolejne 0,5% wpłaty, min. 1 zł 10 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu

limit w koncie do 1000 zł (dla klientów T-Mobile)

oprocentowanie 3% dla kwot do 5000 zł

500 zł zwrotu kwoty zakupów dokonanych telefonem NFC z usługą MyWallet
warunki korzystania z konta nie zmieniają się Sprawdź konto
PKO Bank Polski konto studenckie
Konto dla młodych
0 zł 0 zł 0 zł (od 1 do 5 zł)»5 0 zł 0 zł (w Polsce i na świecie) w oddziałach i wpłatomatach PKO BP pakiet ofert rabatowych
aplikacja mobilna IKO

ułatwiona procedura ubiegania się o kredyt studencki


usługa autooszczędzania
konto zmienia się w Konto za Zero »6 Sprawdź konto
bank smart SMART konto za zero
SMART Konto
0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł (w Polsce i na świecie) brak możliwości 3,2% na koncie oszczędnościowym warunki korzystania z konta nie zmieniają się Sprawdź konto
bank BPHSA konto osobiste
Lubię to! Konto
0 zł 0 zł 0 zł (6 zł)»7 0 zł 0 zł (w Polsce) w oddziałach Banku BPH zwrot 3% za zakupy kartą (do 50 zł miesięcznie) warunki korzystania z konta nie zmieniają się Sprawdź konto
1 - opłata za kartę pobierana w sytuacji, gdy nie spełnisz warunku zwolnienia (zwolnienie z opłaty przy transakcji kartą na kwotę 100 zł/m-c).
2 - eKonto z darmowymi bankomatami różni się od eKonta dla młodych tym, że opłata za kartę wynosi 7 zł lub 0 zł - jeżeli wyda się w miesiącu przynajmniej 200 zł przy jej użyciu. Pozostałe warunki i opłaty pozostają bez zmian.
3 - zwolnienie z opłaty gdy wartość rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą wyniesie min. 200 zł (w okresie od 29 dnia miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca).
4 - zwolnienie z opłaty gdy wartość rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą wyniesie min. 200 zł
5 - za kartę zapłacisz: 0 zł - gdy wykonasz min. 5 płatności kartą w miesiącu, 1 zł - gdy wykonasz 4 transakcje, 2 zł - gdy wykonasz 3 transakcje, 3 zł - gdy wykonasz 2 transakcje, 4 zł - gdy wykonasz 1 transakcje, 5 zł - gdy nie wykonasz żadnej transakcji.
6 - Konto za Zero jest droższe od Konta dla Młodych. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 6,9 zł (lub 0 zł, jeśli posiadasz kartę płatniczą i wydajesz nią min. 300 zł/m-c).
7 - zwolnienie z opłaty za kartę gdy wykonasz min. 4 transakcje w miesiącu
21.06.2015